Води се открита война отвътре и отвън срещу Иран. Въздушното пространство на Иран вече е овладяно тотално от израелската авиация. Това коментира в “Още от деня” журналистът Мохамед Халаф. Той посочи, че от снощи се нанасят удари по икономическите съоръжения, чувствителните обекти. Цитира министъра на отбраната на Израел, който е заявил - ние ще превърнем Техеран в нова Газа. Това говори за предстоящите разрушения на всичко в Техеран, заради което и хората започнаха да бягат оттам.
“Стотици хиляди напуснаха територията на столицата към провинцията вследствие на снощната атака, използвана за първи път. Това са нови модификации свръхзвукови балистични ракети. Разрушенията и жертвите сред цивилното население са много. Явно Нетаняху преминаха към сценария от Бейрут и Газа.”
Целта на атаките е смяна на режима в Иран, категоричен е Халаф. Прокситата на Иран не реагират и не се задействат, защото са в клинична смърт благодарение на действията на Нетаняху, обясни още той.
БНТ „Още от деня“